W piątek, 9 grudnia, uczniowie kl. I „a” byli uczestnikami zajęć profilaktyczno – wychowawczych, prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełżycach.

Głównym celem zajęć było kształtowanie pozytywnej samooceny dzieci i podnoszenie poczucia ich własnej wartości. Uczniowie zrozumieli znaczenie pojęcia poczucia własnej wartości, swoje mocne strony, dostrzegli wagę pozytywnego myślenia. Mamy również nadzieję, że będą potrafili pozytywnie myśleć i wypowiadać się o sobie i innych. Taka bowiem umiejętność niezwykle pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów i zadań.

Bożena Watras – pedagog szkolny