Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

14 grudnia, w środę, uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Lublinie. Głównym celem spotkania było uświadomienie/przypomnienie zasad prawidłowego odżywiania oraz roli aktywności fizycznej na funkcjonowanie dziecka.

Prelegenci przedstawili uczniom zasady zdrowego odżywiania, zwrócili uwagę na ważną rolę śniadania, zarówno pierwszego jak i  drugiego.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie produkty powinny dominować w diecie dziecka, a które powinno się eliminować ze względów zdrowotnych.  Został również poruszony temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka oraz aktywności fizycznej, które  w późniejszym życiu mogą je uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi.

 Tego samego dnia odbyło się również spotkanie pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Lublinie z uczniami klas V i VI na temat wpływu dopalaczy i leków na zdrowie i życie człowieka. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy oraz nadmiernego używania leków. Bardzo często młodzi ludzie mają mylne pojęcie o oddziaływaniu substancji odurzających na organizm ludzki. Podczas zajęć zaproszeni goście omówili problem uzależnienia, negatywne skutki zażywania dopalaczy oraz nadmiernej ilości leków. Działania podejmowane przez szkołę mają uświadomić uczniom, jak wiele zagrożeń niesie zażywanie dopalaczy, które choć różnią się od narkotyków, mają podobne działanie psychoaktywne.

Bożena Watras – pedagog szkolny

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo