DBI obchodzić będziemy w bieżącym roku 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas 13. edycji tego wydarzenia chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie chcemy podkreślić potencjał internetu, który młodzież i dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Z tej okazji zapraszamy uczniów kl. 0 – VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM lub LITERACKIM:

1. konkurs na plakat - OBRAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE
  2. konkurs na opowiadanie lub utwór wierszowany - SŁOWEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE

Cele konkursu

• popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online,
  • podkreślenie potencjału internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki,
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym,
  • kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,

Warunki konkursu OBRAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE

• praca wykonana indywidualnie w oparciu o treści zamieszczone na stronie DBI i inne wskazane na tym portalu
  • praca z wizytówką autora –imię, nazwisko, klasa /na odwrocie pracy/ powinna zostać dostarczona do pedagoga szkoły podstawowej - do 01. 02. 2017 r.
  • plakat wykonany techniką dowolną, o formacie A2 lub A3
  • na wszystkich pracach musi znajdować się logo kampanii DBI
  • tematyka pracy powinna nawiązywać do tegorocznego hasła „Razem zmieniamy internet na lepsze "
  • prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: kl. 0 – III oraz IV - VI

Warunki konkursu SŁOWEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE

• praca w formie opowiadania lub wiersza wykonana indywidualnie w oparciu o treści zamieszczone na stronie DBI i inne wskazane na tym portalu na wybrany temat z podanych poniżej:

-  Znalazłeś/aś się w internecie z powodu przekroczenia czasu korzystania z komputera. Jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata?

-  Założyłeś/aś nowy portal społecznościowy dla dzieci. Zareklamuj go jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Twojej strony.

• prace będą oceniane w kategoriach wiekowych: kl. 0 – III oraz IV - VI

Kryteria oceny prac

Komisja w składzie: nauczyciel informatyki, plastyki oraz pedagog szkolny w dniu 2 lutego 2017 r. dokona oceny prac konkursowych. Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania, wybrane techniki plastyczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na wystawie w holu głównym szkoły.

Postanowienia końcowe

W konkursie biorą udział prace uczniów zakwalifikowane do konkursu „Bezpiecznie Tu i Tam”.

Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Osoby nadsyłające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone na apelu szkolnym w dniu 7 lutego 2017 r.

Życzę Wam ciekawych pomysłów i miłej atmosfery podczas pracy.

Bożena Watras – pedagog szkolny