10 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełżycach odbyły się kolejne już zajęcia edukacyjne w zakresie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem swoje kompetencje uzupełniali uczniowie klas trzecich i czwartych. Prelekcje oraz pokazy prowadzone były według wcześniej ustalonego harmonogramu:

1. IV „a”, IV „b”, IV „c” – w godz. 8.50 – 10.25
  2. III „a”, III „c” – w godz. 10.30 – 12.05
  3. III „b”, III „d” – w godz. 12.20 – 14.05

Celem pokazów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu, krwotoku, zakrztuszenia oraz w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego, a także zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Zajęcia poprowadzili ratownicy Lubelskiego Oddziału PCK.

Program spotkania

• Wykład połączony z pokazem w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Samodzielne ćwiczenia uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszym zajęciom uczniowie nabyli niezbędną wiedzę i umiejętności, konieczne w przypadku udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie pewność, że potrafią ratować zdrowie i najcenniejszą wartość jaką  jest życie.

Bożena Watras – pedagog szkolny