W bieżącym roku szkolnym po raz już kolejny nasi pierwszoklasiści będą realizować Ogólnopolski Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ważne w naszej szkole działanie, bo uczy dzieci dbania o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi, wprowadza w zagadnienia zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz uczy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czekamy właśnie na przesyłkę zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji (na płycie CD), książeczki edukacyjne dla dzieci „Dołącz do Akademii” wraz z broszurą informacyjną dla rodziców.

Nauczyciele klas I będą realizowali program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności - na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych.

W listopadzie uczniowie przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Zachęcamy Rodziców do korzystania ze strony internetowej programu www.akademiapuchatka.pl z uwagi na dostępne tam ciekawe i pomocne artykuły, między innymi na temat rozwoju i potrzeb dzieci oraz gry rozwijające ich koncentrację, efektywne zapamiętywanie, logiczne myślenie i inne.

Program jest przygotowany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Bogusz – wychowawca kl. I „a”

Beata Zięba – wychowawca kl. I „b”

Dorota Niewczas – wychowawca kl. I „c”