Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzwonek na obiad”, w ramach którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących ubiegają się o dofinansowanie szkolnych obiadów. Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do niwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce. To duży i odważny projekt, którego nie udałoby się zrealizować bez udziału i pomocy uczniów. Będziemy brać udział w programie „Dzwonek na obiad” poprzez przeprowadzenie akcji „Grosz do Grosza” w ścisłej współpracy z Wolontariatem Szkolnym. Powołany już został komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą opiekun Wolontariatu oraz jego członkowie z kl. VI „a”, VII „a”, VII „c”. Akcja zostanie przeprowadzona w terminach: od 2 do 27 października 2017 r. oraz od 1 do 29 marca 2018 r.. Już teraz cieszymy się, że los niedożywionych dzieci może odmienić się dzięki naszej również pomocy.

Anna Ambrożkiewicz – opiekun Wolontariatu Szkolnego

Bożena Watras – koordynator programu