W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach biorą udział w programie „Dzwonek na obiad”,  uczestnicząc w akcji „Grosz do grosza”, organizowanej przez Fundację „BYĆ BARDZIEJ”.

Akcja organizowana jest 2- etapowo: w październiku 2017 r. oraz w marcu 2018 r..

Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap, w którym dzięki hojności i zrozumieniu uczniów oraz rodziców kl. 0 – VII udało się uzyskać kwotę 187, 12 zł. Zbiórkę na terenie szkoły prowadzili członkowie Wolontariatu Szkolnego.

Celem akcji w naszej szkole jest angażowanie uczniów do działalności na rzecz innych ludzi, wpajanie zasad tolerancji i solidarności, a przez to zapewnienie ciepłego posiłku tym uczniom na terenie kraju, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie zapewnić tego samodzielnie.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz członkom Wolontariatu Szkolnego, którzy włączyli się do tej społecznej akcji i okazali swoje serce serdecznie dziękujemy.

Anna Ambrożkiewicz – opiekun Wolontariatu Szkolnego

Bożena Watras – koordynator akcji