sniadanie2017Oj, działo się u nas, działo 8 listopada od rana!

Uczniowie klas II „a”, III „a”, „b”, „c”, „d”, „e” ochoczo włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Dzień rozpoczął się w każdej klasie bardzo kolorowo, ponieważ uczniowie wystąpili w barwach warzyw i owoców:

kolorykl

Praktyczne działania kulinarne poprzedzone były pokazem i omówieniem wartości odżywczych produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie oraz roli śniadania w diecie dziecka. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę na kulturę jedzenia.

W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów, za co serdecznie dziękujemy! Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przepyszne sałatki warzywno-owocowe i inne zdrowe przekąski.

Projekt przyniósł uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również integrację grup, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka małego i dużego.

PAMIĘTAJCIE! ŚNIADANIE DAJE MOC, SIŁĘ, ENERGIĘ NA CAŁY WASZ DZIEŃ!

A.Ćwiklińska,  wych. kl. II „a”
J. Widelska, wych. kl. III „a”
B. Król, wych. kl. III „b”
A. Chojnacka, wych. kl. III „c”