W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów. W ramach takich właśnie działań wychowawczo – profilaktycznych uczniowie klas pierwszych realizują Ogólnopolski Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dużym wsparciem w tym zakresie było spotkanie uczniów kl. I „a”, I „b”, I „c” oraz oddziałów przedszkolnych przebywających w świetlicy szkolnej z pedagogiem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, p. Elżbietą Konowałek, młodszym aspirantem, p. Wojciechem Sito - dzielnicowym Komisariatu Policji w Bełżycach. Ku zadowoleniu uczniów był też obecny niezwykły miś w służbie Policji „Sierżant Poli”.

Spotkanie odbyło się 13 listopada, a jego tematem było bezpieczeństwo najmłodszych w różnych sytuacjach. Przypomniane zostały zasady prawidłowego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Zwrócono uwagę dzieci na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi oraz w sieci internetowej. Pan aspirant zapoznał uczniów z elementami stroju i wyposażenia policjanta na służbie. Miś Poli chętnie pozował do zdjęć z dziećmi, pozwolił się nawet uściskać. Na koniec wszystkie klasy otrzymały opaski i znaczki odblaskowe, aby były zawsze widoczne na drodze podczas wycieczek szkolnych.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Bożena Watras – pedagog szkolny