W czwartek, 23 listopada, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Uzależnienia XXI wieku – wpływ fonoholizmu na funkcjonowanie człowieka”, przeprowadzonych przez terapeutę „Psychoterapii i Profilaktyki – Odzyskaj Siebie”. Nasi uczniowie zostali uświadomieni jak wiele niebezpieczeństw niesie za sobą nadużywanie telefonów komórkowych i jak łatwo można się od nich uzależnić.

Dzięki udziałowi w warsztatach posiadają wiedzę na temat:

• co to jest fonoholizm i jakie są jego symptomy
  • jakie są negatywne skutki nałogowego korzystania z telefonów komórkowych
  • czy można być off - line, w jaki sposób radzić sobie z nałogowym korzystaniem z telefonu komórkowego
  • jak zadbać o czas bez telefonu wśród znajomych, w miejscach publicznych
  • w jaki sposób kreatywnie planować swój czas wolny

Z przyjemnością należy zaznaczyć, że uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, mieli przy tym zaskakujące i trafne spostrzeżenia na omawiany problem.

14 listopada odbyła się również prelekcja profilaktyczna o tej samej tematyce dla rodziców uczniów kl. 0 – III, podczas spotkań z wychowawcami klas.

Bożena Watras – pedagog szkolny