Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach kolejny już raz realizuje projekt UNICEF. Tym razem nasza pomoc będzie skierowana do dzieci syryjskich, które przeżywają tragedię wojny, a w związku z tym rozpaczy z powodu straty najbliższych i odnajdywania się w niewyobrażalnie dla nas trudnych warunkach.

Zima każdemu z nas kojarzy się przeważnie z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety dla dzieci w Syrii zbliżająca się zima jest zagrożeniem. Wojna spowodowała tam ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko co mieli. Zbliżająca się zima potęguje niepewność mieszkańców Syrii o ich los. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest tam na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać.

Możemy pomóc tym ludziom dając im ciepłe koce, ubrania, zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:

• pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego
  • zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i okryć różnego rodzaju dla dzieci z Syrii

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU UNICEF

„SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ”

L.P.

KLASA