30 listopada 2017 r. uczennice kl. IV „c” – Oliwia Kaliniak i Iza Winnicka wzięły udział w Dniu Otwartym, organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Bełżycach. Wydarzenie połączone było z rozstrzygnięciem konkursu „Przemocy w mojej szkole mówię - NIE!”, w którym dziewczęta uzyskały wyróżnienia cenne nagrody.  Celem konkursu było zapobieganie przemocy wśród dzieci i młodzieży, uczenie ich rozpoznawania różnych przejawów przemocy oraz zachęcanie do szukania pomocy w przypadku doświadczania jakiejkolwiek formy agresji. Ten sam cel miało spotkanie dzieci i młodzieży z sierżantem sztabowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, p. Dorotą Bielecką i młodszym aspirantem Komisariatu Policji w Bełżycach, p. Wojciechem Sito. Podejmowane działania wynikały z realizacji projektu „Szkoły Powiatu Lubelskiego miejscem ochrony i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” będącego częścią rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Miłym akcentem dla uczestników były zajęcia relaksacyjne, wpierające komunikację i współdziałanie w grupie.

Bożena Watras – pedagog szkolny