6 grudnia, w środę, uczniowie klas drugiej i trzecich byli uczestnikami „Koncertu Mikołajkowego” Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego. Wszyscy wiemy, a szczególnie dzieci, że znakiem zbliżającego się Mikołajowego zaprzęgu są zazwyczaj dzwonki. Czy są jeszcze inne ciekawe instrumenty w otoczeniu Mikołaja? Na jakich instrumentach grają wywodzące się ze świeckiej tradycji śnieżynki i elfy -  pomocnicy św. Mikołaja? Jak brzmią niebiańskie instrumenty? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas koncertu, pomimo że Mikołaj bardzo starał się ukryć przed nami te ciekawostki. Podczas koncertu, prowadzeni muzyką, staraliśmy się rozwikłać sekrety Św. Mikołaja. W jego zaprzęgu usłyszeliśmy brzmiące w swoim majestacie organy, ale także instrumenty strunowe: harfy, skrzypce oraz różnego rodzaju instrumenty dęte m.in. trąbkę i flety. Wiele radości sprawiło nam symulowanie białymi kartkami dźwięków skrzypiącego śniegu oraz zabawa na śnieżki. To była dobra lekcja muzyki dla naszych uczniów.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Agata Ćwiklińska – wychowawca kl. II „a”

Janina Widelska – wychowawca kl. III „a”

Beata Król – wychowawca kl. III „b”