Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu podkreśliliśmy fakt, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby.

W I półroczu realizowaliśmy zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. 0 – IV nt. poszanowania innych osób, ich prywatności i odmiennych poglądów w Internecie we współpracy z pracownikami Wydziału Prewencji KMP w Lublinie oraz edukatorami Psychoterapii i Profilaktyki "Odzyskaj siebie". Odbyła się również prelekcja dla rodziców nt. odpowiedzialności karnej za stosowanie cyberprzemocy, hejtu. Podsumowaniem działań był konkurs plastyczno - literacki dla uczniów kl. 0 - IV „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - w kategoriach wiekowych i artystycznych. Prace konkursowe zostały opublikowane 26 lutego podczas uroczystego apelu.

DBI2018

Bożena Watras – pedagog szkolny