„Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany w naszej szkole wśród uczniów klas III oraz rodziców i nauczycieli klas IV przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej, objęty został honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Głównym celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W szkołach objętych wsparciem warsztaty dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli prowadzą specjalnie przygotowani trenerzy. W ramach projektu, 12 kwietnia 2018 r., odbędą się również szkolenia dla rodziców i nauczycieli kl. IV.

PROGRAM „CYBERNAUCI”

HARMONOGRAM WARSZATÓW PROFILAKTYCZNYCH