W piątek, 6 kwietnia, uczniowie kl. IV uczestniczyli w warsztatach pt.: „Jak efektywnie wykorzystywać czas na zajęciach lekcyjnych?”. Podczas intensywnej pracy zespołowej

i ogromnego zaangażowania nasi „czwartacy” szukali odpowiedzi na pytania:

• Co wpływa na efektywne wykorzystanie czasu na lekcji?
  • Co powoduje zakłócanie czasu na lekcji?
  • Ile czasu należy poświęcić na naukę, czynności organizacyjne i podsumowujące lekcję?

Efekty pracy uczniów były zaskakujące zarówno dla nich samych jak i dla nas dorosłych. Dzieci kolejny już raz udowodniły, że bardzo odpowiedzialnie podchodzą do rozwiązania wytyczonego zadania oraz potrafią obiektywnie ocenić nie tylko nauczycieli, ale też samych siebie. Wyniki pracy uczniów zostaną omówione z nauczycielami podczas najbliższego spotkania Zespołu Wychowawczego kl. 0 – IV.

Bożena Watras – pedagog szkolny