Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W marcu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach brała udział w II etapie akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele chętnie kwestowali do puszek Wolontariatu Szkolnego podczas przerw śródlekcyjnych. Kwesta zbiegła się z przygotowaniami naszej szkoły do Świąt Wielkiej Nocy.

Podczas kiermaszu stroików wielkanocnych, przygotowanych w ramach I Świetlicowego Konkursu Wielkanocnego, odbył się również kiermasz babeczek i muffinek. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze /426,77 zł/ zostały wpłacone na konto Fundacji „Być Bardziej” i przeznaczone na wykupienie kolejnych obiadów dla dzieci potrzebujących takiego wsparcia. Złożyliśmy również do siedziby Fundacji szczegółowe sprawozdanie z przeprowadzonych na terenie szkoły akcji.

Pomoc innym to bardzo szczytny cel. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ze potrafią otworzyć serca na potrzeby innych ludzi.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Ambrożkiewicz – opiekun Wolontariatu Szkolnego

Ewa Karwowska – nauczyciel świetlicy szkolnej

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo