Niezależnie od wieku wszyscy posiadamy emocje, które towarzyszą nam każdego dnia. Radość, gniew, strach, smutek, to tylko część z nich. Emocje są wszechobecne i powszechne, a zarazem najbardziej intymne i bliskie. W jaki sposób je oswajać? Jak może sobie z nimi radzić dziecko? Czy istnieją sposoby na ich opanowanie i wyrażanie? Dlatego właśnie uczniowie kl. I będą uczestniczyć w warsztatach, które pozwolą im poznać tajemniczą moc emocji.

Podczas zajęć prowadzona będzie edukacja emocjonalna z rozbudowanym elementem strategii radzenia sobie. Dzieci będą badać, eksperymentować i oswajać podstawowe emocje. Prowadzący zajęcia sprawdzą z dziećmi jakie emocje ze sobą współgrają, które są przeciwstawne. Podpowiedzą też w jaki sposób wykorzystać wiedzę do oswajaniu własnych uczuć.

HARMONOGRAM WARSZATÓW

DLA UCZNIÓW KL. I

W RAMACH PROGRAMU ROZWIJAJĄCEGO UMIEJĘTNOŚCI ROZPOZNAWANIA

I RADZENIA SOBIE Z EMOCJAMI