Uczniowie klas I – IV naszej szkoły uczestniczyli w bieżącym roku szkolnym w edukacyjno-pomocowym projekcie UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”.

Celem projektu było:

-            pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka

-            kształtowanie wśród dzieci postawy zaangażowania społecznego

-            zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych okryć dla dzieci z Syrii.

W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego, podczas których dowiedzieli się jak zmienia się życie dziecka kiedy wkracza w nie wojna oraz poznali odpowiedzi na pytania: Jak wygląda edukacja w czasie wojny? Czy dzieci mają wtedy marzenia? Z jakimi problemami borykają się dzieci w samym centrum działań wojennych?

Następnie w ramach akcji odbyła się zbiórka charytatywna, podczas której zebraliśmy kwotę 450 zł.

Przekazując darowiznę, podarowaliśmy najmłodszym wsparcie, którego wciąż bardzo potrzebują. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w akcji. Kolejny raz mogliśmy na Was liczyć.

syria 2018

certyfikat syria 2018