Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

24 maja 2018 r. uczniowie klas II – III /ponad 130 uczniów/ brali udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „EduMagica” - „Wielka przygoda małego żółwia. Tomek poznaje Polskę.”

Projekt skierowany jest do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, a realizowane treści zgodne są z podstawą programową. Innowacyjny charakter projektu polega na tym, że jest w nim połączenie zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, ciekawego scenariusza i aktorskiej improwizacji. Stanowi dzięki temu nowoczesne narzędzie wspomagania nauki przyrody, ekologii i geografii Polski dla edukacji wczesnoszkolnej. Pozwolił naszym uczniom wziąć udział w nowym, fascynującym doświadczeniu.

Komputerowo wygenerowany żółw Tomek cały czas rozmawiał z dziećmi, dzięki temu nie były one tylko biernymi obserwatorami , ale aktywnie uczestniczyły w nauce - zabawie. Wyruszyły z żółwiem w fascynującą podróż, płynąc po Polsce z nurtem Wisły.  Podróżnicy spotykali zwierzęta typowe dla fauny Polski, zwiedzili największe miasta nad Wisłą, poznawali ciekawostki historyczne. Dowiedzieli się również skąd bierze się woda, dlaczego nie wolno jej zanieczyszczać i co to jest dorzecze. Zgłębili wiedzę na temat krajobrazów w Polsce, kierunków geograficznych i dowiedzieli się jak należy odczytywać mapę. Podczas projektu zwracano uwagę na to, jak należy zachowywać się nad wodą i uwrażliwiano dzieci na to, że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska.

Dzieci mogły rozmawiać z postacią i wpływać na to, co dzieje się na ekranie. Miały jedyną w swoim rodzaju okazję do tego, aby w zupełnie innowacyjny sposób utrwalić i uzupełnić wiedzę poznaną w szkole. Dopełnieniem tego przedsięwzięcia są materiały edukacyjne dla uczniów do wykorzystania podczas zajęć.
Udział w projekcie dostarczył naszym uczniom niesamowitych emocji.

Sponsorami udziału uczniów w tych nietypowych zajęciach byli rodzice

oraz Urząd Miasta Bełżyce, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia>>

Bożena Watras – pedagog szkolny

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo