16 stycznia 2014 r. w kl. 0 a oraz 0 b odbyły się pierwsze / z trzech spotkań w każdym oddziale przedszkolnym / zajęcia w ramach programu „Bajkoterapia – zajęcia stymulujące rozwój poznawczy i społeczno – moralny”. Zajęcia prowadzone są przez psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełżycach i mają na celu poznanie przez dzieci otaczającego świata, pobudzanie ich kreatywności i wyobraźni,wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, pomoc w rozpoznawaniu  wewnętrznych problemów, dostarczenie wzorców moralnych, pomoc w  zrozumieniu świata adekwatnie do  możliwości intelektualnych dzieci, budowaniu obrazu samego siebie, odkrywaniu własnej  tożsamości.

W oddziale 0 c zajęcia rozpoczną się po feriach zimowych.

Bożena Watras