Zebrana kwota: 455 zł

Liczba uczestników: 75

Opis akcji:

We wrześniu 2015 r. zapoznaliśmy uczniów kl. I - III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach z założeniami projektu "MALI uczniowie idą do szkoły", a rodziców podczas pierwszego zebrania z rodzicami. Omówiliśmy na spotkaniu ogólnym cele projektu, etapy pracy nad tworzeniem książek, nastąpiła również projekcja filmu o edukacji w Mali, a także stworzyliśmy gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym. Otrzymaliśmy pełną akceptację ze strony rodziców. Rozpoczęliśmy przygotowania do tworzenia książek przez uczniów. Na zajęciach dużo czasu poświęciliśmy na omówienie warunków życia  oraz nauki dzieci w Mali, porównywaliśmy je do naszych standardów. Widzieliśmy jak rośnie wśród naszych uczniów zrozumienie i tolerancja dla odmienności, jak doceniają swoje warunki życia, jak rośnie wielka potrzeba pomocy innym. Pod wpływem dużych emocji, dzieci stworzyły na zajęciach plastycznych oraz pozalekcyjnych bardzo cenne egzemplarze. Swoją twórczość pokazały na ogólnej wystawie podczas zebrań z rodzicami w styczniu 2016 roku, a także na stronie szkoły w zakładce "Młody Twórca". Były naprawdę bardzo dumne z pochwał rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły, a także  rówieśników. Po wystawie miała miejsce aukcja książek stworzonych przez uczniów kl. I b, III a, III c, w wyniku której zebraliśmy 455, 50 zł. Działania i postawę naszych uczniów uważamy za ich wielki sukces.

Bożena Watras - pedagog szkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach