Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu podkreśliliśmy fakt, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby.

W I półroczu realizowaliśmy zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. 0 – IV nt. poszanowania innych osób, ich prywatności i odmiennych poglądów w Internecie we współpracy z pracownikami Wydziału Prewencji KMP w Lublinie oraz edukatorami Psychoterapii i Profilaktyki "Odzyskaj siebie". Odbyła się również prelekcja dla rodziców nt. odpowiedzialności karnej za stosowanie cyberprzemocy, hejtu. Podsumowaniem działań był konkurs plastyczno - literacki dla uczniów kl. 0 - IV „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - w kategoriach wiekowych i artystycznych. Prace konkursowe zostały opublikowane 26 lutego podczas uroczystego apelu.

DBI2018

Bożena Watras – pedagog szkolny

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi:

sala nr 12 – dla kl. I – III; sala nr 25 – dla kl. IV – VI. Dla uczniów oddziałów przedszkolnych udostępnione są również komputery w Centrum Multimedialnym przy bibliotece szkolnej.

Z technologii informacyjno – komunikacyjnej korzysta w sumie 500 uczniów w systemie dwuzmianowym. Ponadto wszystkie pracownie dydaktyczne w naszej szkole wyposażone są w komputery i dodatkowe oprzyrządowanie multimedialne efektywnie wykorzystywane podczas wszystkich zajęć, również pozalekcyjnych w bardzo szerokiej ofercie uwzględniającej potrzeby i oczekiwania naszych uczniów. Działania podejmowane w ramach tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Zależało nam, żeby w każdym podejmowanym przez nas przedsięwzięciu podkreślić, że internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwracaliśmy również szczególną uwagę na potencjał sieci, który nasi uczniowie mogą wykorzystać zarówno w podwyższaniu poziomu swojej edukacji, przekazie informacji dotyczących akcji Wolontariatu Szkolnego, Drużyny Zuchowej i Harcerskiej, Koła Regionalnego, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. 

Czytaj więcej: SPRAWOZDANIE DBI 2017 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W BEŁŻYCACH

poranek

W programie „Poranek – Między Wisłą i Bugiem” mówiliśmy o działaniach w zakresie bezpieczeństwa w internecie realizowanych od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełżycach z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Rozmowa z uczniami naszej szkoły rozpoczyna się od 49 min. programu.

Link do programu>>

7 lutego podsumowaliśmy nasze działania w zakresie bezpieczeństwa w sieci, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dziękujemy wszystkim uczniom kl. I – VI, którzy przystąpili do tegorocznego konkursu DBI. Ich prace okazały się bardzo pomysłowe, estetyczne, ciekawe i wartościowe pod względem edukacyjnym. Dostępne są w zakładce „Konkursy”. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia>>

Oto wyniki konkursu:

KL. I – III

Kategoria PLAKAT

I miejsce – Łucja Zielonka, kl. II e

II miejsce - Julia Skurska, kl. II a

Emil Bednarczyk, kl. III a

III miejsce - Kacper Żydek, kl. II d

Wyróżnienia:

Wojciech Kamiński, kl. II d

Grzegorz Paździor, kl. II d

Daniel Sowiński, kl. II d

Roksana Dziak, kl. II d

Julia Szczepaniak, kl. II d

Kategoria OPOWIADANIE/UTWÓR WIERSZOWANY

 I miejsce – Gabriela Misztal, kl. III b

II miejsce - Wiktoria Listoś, kl. III b

III miejsce - Marcelina Pogoda, kl. II e

Wyróżnienia:

Agata Kwiatkowska, kl. III b

Korneliusz Kamiński, kl. III b

Zuzanna Zielińska, III b

Iga Sierpińska, kl. II c

KL. IV – VI

Kategoria PLAKAT

I miejsce – Weronika Zięba, kl. VI a

II miejsce - Weronika Więckowska, kl. VI a

Kategoria OPOWIADANIE/UTWÓR WIERSZOWANY

I miejsce – Adam Jakubowski, kl. VI c

II miejsce - Natalia Wójtowicz, kl. VI b

III miejsce - Paulina Górka, kl. IV a

Zdjęcia>>

 

Bożena Watras – pedagog szkolny

Andrzej Pietraś – nauczyciel zajęć komputerowych

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo