Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach dysponuje dwiema pracowniami komputerowymi:

sala nr 12 – dla kl. I – III; sala nr 25 – dla kl. IV – VI. Dla uczniów oddziałów przedszkolnych udostępnione są również komputery w Centrum Multimedialnym przy bibliotece szkolnej.

Z technologii informacyjno – komunikacyjnej korzysta w sumie 500 uczniów w systemie dwuzmianowym. Ponadto wszystkie pracownie dydaktyczne w naszej szkole wyposażone są w komputery i dodatkowe oprzyrządowanie multimedialne efektywnie wykorzystywane podczas wszystkich zajęć, również pozalekcyjnych w bardzo szerokiej ofercie uwzględniającej potrzeby i oczekiwania naszych uczniów. Działania podejmowane w ramach tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Zależało nam, żeby w każdym podejmowanym przez nas przedsięwzięciu podkreślić, że internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwracaliśmy również szczególną uwagę na potencjał sieci, który nasi uczniowie mogą wykorzystać zarówno w podwyższaniu poziomu swojej edukacji, przekazie informacji dotyczących akcji Wolontariatu Szkolnego, Drużyny Zuchowej i Harcerskiej, Koła Regionalnego, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Czytaj więcej: SPRAWOZDANIE DBI 2017 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W BEŁŻYCACH

poranek

W programie „Poranek – Między Wisłą i Bugiem” mówiliśmy o działaniach w zakresie bezpieczeństwa w internecie realizowanych od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełżycach z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Rozmowa z uczniami naszej szkoły rozpoczyna się od 49 min. programu.

Link do programu>>

7 lutego podsumowaliśmy nasze działania w zakresie bezpieczeństwa w sieci, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dziękujemy wszystkim uczniom kl. I – VI, którzy przystąpili do tegorocznego konkursu DBI. Ich prace okazały się bardzo pomysłowe, estetyczne, ciekawe i wartościowe pod względem edukacyjnym. Dostępne są w zakładce „Konkursy”. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Oto wyniki konkursu:

III miejsce - Paulina Górka, kl. IV a

Bożena Watras – pedagog szkolny

Andrzej Pietraś – nauczyciel zajęć komputerowych

7 lutego 2017 roku obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy 0b również wzięli w nim udział, realizując projekt Necio.pl, który przez zabawę uczy dzieci jak bezpiecznie korzystać z internetu i bezpiecznie się komunikować. Na zajęciach dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie poprzez naukę piosenki. Dzięki opowiadaniu poznały pojęcia komputer i Internet, a także Necia – bohatera serwisu edukacyjnego Necio.pl. Następnie dzieci zapoznały się z klawiaturą komputera poprzez wykonanie karty pracy – kolorowanie wyrazów pod obrazkami i kolorowanie tych samych liter na narysowanej klawiaturze. W ostatniej części zajęć wycięły i posklejały własnego robota.

Beata Zięba