W roku szkolnym 2016/2017 zgłosiliśmy naszą szkołę do programu „Włącz się. Młodzi i media” Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Evens, który rozwija kompetencje medialne dzieci. Edukację medialną rozumiemy – za „Deklaracją Brukselską w sprawie edukacji medialnej przez całe życie” - jako „Zdolność do korzystania z mediów, rozumienia i krytycznej oceny różnych aspektów mediów i ich treści oraz porozumiewania się w różnych kontekstach”

Celem programu jest:

• podnoszenie świadomości szans i zagrożeń, jakie niosą ze sobą media,
• kształcenie umiejętności wyszukiwania i weryfikacji informacji,
• uczynienie z mediów narzędzia umożliwiającego zdobywanie wiedzy, kształtowanie własnego światopoglądu, wyrażania opinii i rozwijania zainteresowań, a także  podejmowania twórczych i obywatelskich działań przez młodych ludzi,
• zachęcenie uczniów do twórczości własnej z wykorzystaniem mediów.

Realizację projektu rozpoczęliśmy z uczniami Aktywu bibliotecznego. Nauczyciele bibliotekarze prowadzą cykl zajęć o mediach z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie - filmów, scenariuszy, ćwiczeń, artykułów. W ramach zajęć z edukacji medialnej uczniowie pod opieką nauczyciela biorą udział w szkoleniach, aby przygotować kampanie społeczne lub filmy zaangażowane społecznie.

Nauczyciele Bibliotekarze