Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Zebrana kwota: 615 zł

Liczba uczestników: 49

Opis akcji:

We wrześniu 2016 r. zapoznaliśmy nauczycieli i uczniów kl. I - VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach z założeniami projektu "Wszystkie Kolory Świata", a rodziców podczas pierwszego spotkania z wychowawcami. Omówiliśmy cele projektu, etapy pracy nad tworzeniem laleczek, nastąpiła również projekcja filmu o sytuacji dzieci w Angoli. Stworzyliśmy gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym. Do realizacji projektu przystąpiły dwie klasy – II „e” oraz IV „b”. Otrzymaliśmy pełną akceptację ze strony rodziców. Rozpoczęliśmy przygotowania do tworzenia laleczek przez uczniów. Na zajęciach dużo czasu poświęciliśmy na omówienie warunków życia dzieci w Angoli, porównywaliśmy je do naszych standardów. Widzieliśmy jak rośnie wśród naszych uczniów zrozumienie i tolerancja dla odmienności, jak doceniają swoje warunki życia, jak rośnie wielka potrzeba pomocy innym. Pod wpływem dużych emocji, dzieci tworzyły na zajęciach plastycznych, technicznych oraz w domu bardzo cenne egzemplarze. W pracę zaangażowani byli  również rodzice oraz dziadkowie dzieci. To przy okazji kolejna wielka korzyść dla naszych uczniów i ich rodzin, ponieważ mogli wspólnie spędzić czas na robieniu czegoś wielkiego i pożytecznego. To umacnia więzi rodzinne. Swoją twórczość dzieci zaprezentowały na ogólnej wystawie podczas zebrań z rodzicami 3 lutego  2017 roku, a także na stronie szkoły w zakładce "Młody Twórca". Były naprawdę bardzo dumne z pochwał rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły, a także  rówieśników. Po wystawie miała miejsce aukcja laleczek, w wyniku której zebraliśmy 615 zł. Działania i postawę naszych uczniów uważamy za ich wielki sukces. Nasze poczynania w ramach projektu „Wszystkie Kolory Świata” zostały zauważone przez prasę lokalną „Dziennik Wschodni”, w której ukazał się 31 stycznia artykuł  o naszej szkole. To wielka dla niej promocja! Nasi uczniowie i ich rodzice byli naprawdę dumni.

Bożena Watras - pedagog szkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach realizowała Ogólnopolski Projekt „WszystkieKoloryŚwiata” organizowany przez UNICEF. Uczniowie kl. II „e” oraz IV „b” przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielili swoim rówieśnikom z Angoli.

Celem projektu było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodziła. Po zakończeniu prac,

w szkole odbyła się ich wystawa, którą mogli podziwiać rodzice. Każdy mógł wybrać laleczkę, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc uczniów skierowano do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera nieustannie Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez nasz udział w akcji UNICEF, chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innych dzieci. 

Dzięki zaangażowaniu rodziców udało nam się pozyskać 615 złotych na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Cieszymy się również, że nasze działania zostały zauważone przez lokalne media - Dziennik Wschodni.

Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!

Prace naszych uczniów można podziwiać w zakładce „Młody Twórca”.

wks2017Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Ambrożkiewicz – wychowawca kl. II „e”

Anna Chawrylak – wychowawca kl. IV „b”

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo