WARSZTATY ORNITOLOGICZNE

9 kwietnia 2024 roku w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej „Wiosenne przebudzenie” klasa 0 „b”, 0 „d” oraz projektu „Poznajemy zawody” klasa II „b”, odbyły się warsztaty ornitologiczne - żywa lekcja przyrody.

Poprowadził je Prezes Fundacji Ptasie Horyzonty, ornitolog, człowiek z ogromna pasją Pan Łukasz wraz z Panią Anią.

Podczas warsztatów dzieci miały wyjątkową okazję obserwować obrączkowanie ptaków i poznać tajniki pracy ornitologa.

Miały szansę z bliska przyjrzeć się ptakom takim jak rudzik, czubatka, słowik, czarnogłówka, przepiórka.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, czym jest czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków, co zagraża ptakom i w jaki sposób możemy chronić siedliska lęgowe.

To cudowna lekcja przyrody, która na pewno zostanie zapamiętana przez dzieci.