Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

27 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Bełżycach odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. Atrakcje turystyczne Lubelszczyzny – Kazimierz Dolny.

Projekt miał na celu ukazanie walorów turystycznych Kazimierza Dolnego. W ramach projektu odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego. Podczas wycieczki zwiedziłyśmy miasto, poznałyśmy historię najstarszych zabytków, wykonałyśmy szereg zdjęć i kilka krótkich filmów. Przeprowadziłyśmy wywiady z mieszkańcami miasta. Najciekawszym momentem naszego zwiedzania był Kościół Farny. Poznałyśmy w nim pana Adama Głosa – organistę z tego kościoła, który przekazał nam wiele interesujących informacji o kościele i o najstarszych grających w Polsce organach. Mogłyśmy te orany obejrzeć i nagrać ich brzmienie.

Podczas prezentacji projektu przedstawiłyśmy gościom i uczniom naszej klasy prezentację multimedialną o atrakcjach turystycznych miasta oraz fragmenty wywiadów z ciekawymi mieszkańcami Kazimierza Dolnego. Podsumowując naszą prezentację projektu przygotowałyśmy zadania do naszej klasy, polegające na umiejętnościach wykorzystania map topograficznych w celu organizacji wycieczki.

Projekt uświadomił uczniom, że Kazimierz Dolny to miasto o wybitnych walorach turystycznych, wyposażone w dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczna i bardzo przyjazne turystom.

Projekt wykonały uczennice kl. 2c i 2d pod kierunkiem pani Krystyny Tomczyk.

Grupa projektowa:

Dorota Dec

Julia Besztak

Karolina Mazurek

Magdalena Misztal

Wioleta Winiarska

Patrycja Wieczorek

{edocs}http://www.belzyce.edu.pl/projekty-gim/2014-2015/Projek Kazimierz Dolny.pdf,700,550{/edocs}

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo