Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Walentynki kojarzą nam się z wystawami sklepów przepełnionymi wielkimi sercami i pluszowymi misiami. Do tego dochodzą „szczere” wyznania miłości i wzmożony ruch w kwiaciarniach czy kawiarniach. Skąd wzięły się Walentynki? Jaka jest historia Walentynek? Jak Walentynki trafiły do Polski? I w końcu czy są popularnym świętem wśród polskiej młodzieży? Postanowiliśmy zająć się tym tematem w ramach projektu edukacyjnego.

Przed feriami z okazji Walentynek przeprowadziliśmy kilka lekcji języka angielskiego „uczniowie uczniom” pod kierunkiem Pani Anny Pac. Nasi koledzy uczestniczący w tych zajęciach (z klasy 1A, 2A, 2B, 3A i 3D) mieli okazję dowiedzieć się o tradycjach związanych z tym świętem w różnych krajach. Ich bardzo duże zaangażowanie sprzyjało przyjemnej atmosferze w trakcie lekcji. Przygotowane przez nas zadania nie sprawiły im większej trudności - wręcz przeciwnie błyskawicznie je rozwiązywali dobrze się przy tym bawiąc. Mieli również możliwość wykazania się wiedzą na temat tego święta podczas quizu oraz skorzystania z wróżb, które były formą rozrywki. Nastrój tworzyły balony w kształcie serduszek, czerwone bądź różowe dodatki, kwiaty, muzyka oraz świeczki. Większość uczestników tych zajęć w anonimowych ankietach (rozdawanych pod koniec każdej lekcji) wypowiedziała się pozytywnie, za co bardzo dziękujemy. J Za aktywność każdy został nagrodzony małym walentynkowym upominkiem.

W projekcie udział wzięli: Julia Wieczorkiewicz, Wiktoria Sieńko, Weronika Brzuska, Julia Anasiewicz oraz Miłosz Ozimek z klasy 2CG.

Weronika Brzuska

Wiktoria Sieńko

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo