Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W dniu 31 października odbył się finał projektu edukacyjnego z języka angielskiego pt. „Jakie są zwyczaje związane ze świętem Halloween?”, w ramach którego przeprowadziłyśmy lekcje „uczniowie uczniom”. Ich uczestnikami były dzieci uczęszczające do klas IVb i IVd. Zajęcia te miały na celu przybliżanie kultury krajów anglojęzycznych młodszym uczniom naszej szkoły.

Lekcje skupiały się głównie na poznawaniu nowego dla uczniów słownictwa oraz utrwalaniu słówek poznanych wcześniej. Była to nauka przez zabawę oraz konkursy. Mimo naszych obaw uczniowie klas młodszych chętnie brali udział w rozwiązywaniu zadań i ćwiczeń interaktywnych. Najaktywniejsi z nich zostawali nagradzani słodyczami, które są nierozłącznym symbolem tego święta.

W nawiązaniu do zabaw związanych z tym świętem pod koniec lekcji przygotowałyśmy zabawę tzw. „apple bobbing”, polegającą na wyłowieniu jabłek z miski z wodą bez użycia rąk.

Dodatkowo chętni uczestnicy naszych lekcji mogli wziąć udział w zorganizowanym przez nas konkursie na najciekawszy lampion z dyni. Zwycięzcami konkursu zostali: Kamil Kurek z klasy IVb oraz Michał Chomicki z IVd. Cały projekt edukacyjny oraz jego finał wykonałyśmy pod opieką Pani Anny Pac-Smoły.

Zdjęcia>>

Alicja, Dorota i Klaudia z klasy 2A

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo