21grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Styl życia, a zdrowie człowieka” przygotowana przez uczniów kl. II a. Celem projektu było zaprezentowanie wiadomości nt. sposobu życia, który ma zapewnić optymalne zdrowie oraz minimalizować ryzyko zachorowań na choroby społeczne. Grupa projektowa na samym początku, przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą wpływu snu, diety, aktywności fizycznej oraz używek i stresu na nasz organizm. Następnie uczniowie przypomnieli na czym polegają podstawowe badania profilaktyczne. Podczas prezentacji omawiane były wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas drugich. Po prezentacji odbyła się degustacja dietetycznych ciast przygotowanych przez uczniów z grupy projektowej. Praca nad projektem wymagała od uczniów dużego zaangażowania. Mogli oni doskonalić umiejętność pracy w grupie,   obrony własnego zdania na dany temat i chyba najważniejsze, umieć dobrze przekazać przygotowane wiadomości. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas siódmych.