Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

   logoMając w bliskiej perspektywie Święta Bożego Narodzenia, nauczyciele języka angielskiego i uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bełżycach zorganizowali Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim i niemieckim. W imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Tak więc przybyli do nas przedstawiciele gimnazjów z Krężnicy Jarej, z Wojciechowa oraz z Niedrzwicy Dużej. Rozśpiewanej młodzieży towarzyszyli opiekunowie.
   Mieliśmy okazję podziwiać występy solistów, duetów, jak też kilkuosobowych zespołów prezentujących śpiew z akompaniamentem. Trzeba przyznać, że objawiły się prawdziwe talenty! Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia (!), co przyznała jego przewodnicząca – dyrektor gimnazjum - pani Małgorzata Bojar. Ostatecznie, jury w skład którego również weszły panie: Marzena Goc – dyrygentka chóru, Magdalena Szabat i Barbara Mirosław – nauczycielki języka niemieckiego oraz Elżbieta Kulczycka – nauczycielka angielskiego, wytypowało następujących zwycięzców: I miejsce zdobyła Anna Basak z Gimnazjum w Wojciechowie, II miejsce wyśpiewała Julia Rumińska z Gimnazjum nr 1 w Bełżycach, zaś zdobywczynią III miejsca okazała się Monika Adamczyk, również z naszego gimnazjum.
   Czas oczekiwania na werdykt umiliło zgromadzonym wystąpienie grupy gimnazjalistów będące prezentacją projektu edukacyjnego realizowanego w klasie drugiej, którego tytuł brzmiał: „Podróż balonem nad Europą – czyli jak postrzegamy inne kultury?”  Dzięki tej opowieści mieliśmy możliwość przenieść się do odległych krajów poznając ich kulturę, oczywiście na wesoło! Reakcja publiczności mówiła sama za siebie jak bardzo lot się podobał!

 

Dorota, Justyna, Karolina, Kinga, Klaudia, Maria, Natalia, Wiktoria, Łukasz, Hubert, Arek, Krystian i Michał
z klas II A i II B

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo