29 maja 2018 roku grupa uczniów z klasy II c w składzie: Natalia Dubiel, Maksymilian Wasilewski, Franciszek Bujała i Antonii Widelski zaprezentowała projekt pt. „Dlaczego matematyka jest ciekawa?”. Głównym celem było pokazanie uczniom ciekawostek z dziedziny matematyki i w ten sposób zachęcenie ich do zgłębiania i poszerzania wiedzy z tego przedmiotu. Grupa projektowa przedstawiła różne metody mnożenia liczb np. sposób hinduski, japoński. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca liczb Fibonacciego. Pokazała powszechność ich występowania w przyrodzie i w życiu. Opiekunem grupy projektowej była Pani Dorota Ścibak.

Wczytuję ...