Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

 

            14 lutego w Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Bełżycach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Miłości w Języku Angielskim zorganizowany przez grupę projektową z klasy II BG pod opieką nauczycielek języka angielskiego - pani Anny Pac-Smoły i Renaty Krasuli.

        W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych z Bełżyc, Niedrzwicy Dużej i Wojciechowa. Łącznie wystąpiło 15 uczestników. W jury zasiedli: pani Urszula Sobiepan (nauczycielka muzyki z naszej szkoły), pani Kamila Wójtowicz (nauczycielka języka angielskiego z Wojciechowa) oraz Michał Maciejewski reprezentujący młodzież naszej szkoły.

 

Wyczekiwanie na werdykt jury umilili: chór szkolny „Gaudeamus” pod dyrygenturą pani Marzeny Goc (z „miłosnym” repertuarem) oraz uczniowie klasy III D gimnazjum, którzy odegrali zabawną pantomimę (‘At the cinema’).

        Okazało się, że I miejsce w konkursie zajęła Anna Basak z Wojciechowa żywiołowo śpiewając piosenkę ‘Fighter’ Christiny Aguilery. Drugim miejscem uhonorowano Katarzynę Czerniec również z Wojciechowa za wykonanie piosenki pt. ‘Diamonds’, nagrodę za miejsce trzecie otrzymały Elżbieta Zaborska (z Wojciechowa) i Katarzyna Chawrylak (z Bełżyc). Wyróżnienia zaś przyznano: Patrykowi Blacha (Gimnazjum nr 1 w Bełżycach) i Katarzynie Bożym (Gimnazjum z Wojciechowa).

        Po występie uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek. Imprezę zakończył powtórny występ zwyciężczyni.

Mamy nadzieję, że konkurs odbędzie się również za rok!

                                 W imieniu grupy projektowej:

Wiktoria Mirosław

II BG

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo