We wtorek 18 marca chętni uczniowie ze szkoły podstawowej obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Kot w butach” z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Spektakl był transmitowany w ramach edukacyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

„Kot w butach" to pełna humoru baśń muzyczna oparta na znanym motywie Kota w butach z bajki braci Perrault. Opowiada o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi - córce Młynarzowej - i zaczarowanego Kota. Wesołe piosenki, sympatyczni bohaterowie, malownicze dekoracje z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny - a wszystko po to, by zachwycić i oczarować najmłodszych widzów. W przedstawieniu znalazły się również fragmenty innych bajek.

Przedstawienie odbyło się z „żywą” orkiestrą pod kierownictwem Wojciecha Rodka (dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej). W muzyce Andrzeja Hundziaka brzmi i polski mazur i tango, piosenki i choreografia uatrakcyjniają bajkową narrację. Dla młodych widzów mogło to być jedno z pierwszych spotkań teatralnych z musicalem.