W maju 2014 r. w ramach innowacji pedagogicznej odbyły się zajęcia z preorientacji zawodowej w wymiarze 1 godziny dla każdej klasy I i II. Ponadto na bieżąco realizujemy zajęcia indywidualne, podczas których chętni uczniowie uczestniczą w badaniach umożliwiających im rozpoznanie predyspozycji zawodowych następującymi narzędziami: „Test wielorakiej inteligencji wg. H. Gardnera”, „Labirynt zawodów”, „Moje predyspozycje zawodowe”. Dodatkowo, uczniowie gimnazjum podczas zajęć świetlicy korzystają w każdy wtorek ze zbiorów filmów biblioteki szkolnej na temat specyfiki poszczególnych zawodów.