W ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny Zespół Szkół nr 1 w Bełżycach przeprowadzi konkursy:

I. Szkolny Konkurs czytelniczy ze znajomości „Dynastii Miziołków”.

Cele konkursu :

•  Promowanie wartości rodziny we współczesnym świecie na podstawie lektury

„ Dynastia Miziołków”.

• Stwarzanie możliwości   konfrontacji osiągnięć rówieśniczych .
  • Rozpowszechnianie czytelnictwa.

Regulamin Konkursu czytelniczego:

• Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów z klas III .
  • I etap konkursu polega na rozwiązaniu testu ze znajomości „Dynastii Miziołków” na platformie edukacyjnej przez wszystkich uczniów w terminie od 1.04.2017 do 13.04.2017.
  • Przeprowadzenie gry edukacyjnej „ Dynastia Miziołków” 25.04.2017.
  • II etap gra planszowa „Dynastia Miziołków” w zespołach klasowych po cztery osoby:
  • Zgłoszenie zespołów klasowych- do 21.04.2017.
  • Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna.
  • Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów z klas III

II. Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Jak ciekawie spędzać czas z rodziną?”

Cele konkursu:

• Propagowanie wartości rodzinnych.
  • stwarzanie możliwości udziału młodzieży uzdolnionej plastycznie w konfrontacji osiągnięć rówieśniczych.

Regulamin konkursu plastycznego:

• Format prac - A3– prace w innych formatach nie będą brane pod uwagę.
  • Technika – malarstwo, rysunek, bez technik wyklejanych.
  • Prace indywidualne – wykonane SAMODZIELNIE!
  • Nie przyjmujemy prac zbiorowych.
  • Prace czytelnie opisane na odwrocie – imię i nazwisko autora, klasa, należy składać do 28 kwietnia u pani Edyty Rząd .
  • Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 – III, IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
  • Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone , zrolowane, nie będą brane pod uwagę.
  • Prace przechodzą na własność organizatorów.
  • Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych i opublikowanie nazwisk zwycięzców na stronie internetowej szkoły.

III. Szkolny konkurs poetycki „Rodzina na co dzień i od święta”

Cele konkursu poetyckiego:

• Propagowanie pozytywnych wzorców osobowych.
  • Ukazanie wartości rodzinnych.
  • Pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.
  • Doskonalenie umiejętności językowych uczniów.

Regulamin konkursu poetyckiego:

• Tematem konkursu jest próba poetyckiego wyrażenia uczuć w postaci wiersza adresowanego do rodziny lub mówiącego o rodzinie.
  • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI.
  • Uczestnik powinien przygotować jeden wiersz samodzielnie napisany, posiadający tytuł (forma dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców, treść zgodna z tematyką konkursu).
  • Praca musi zawierać minimum 8 wersów, ale nie może przekroczyć jednej strony formatu A-4 wydruku komputerowego.
  • Za kryterium komisja przyjmie: zgodność z tematyką, dobór środków językowych, oryginalność ujęcia problematyki.
  • Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz zawierające informacje o klasie należy składać do biblioteki szkolnej do dnia 21.04.2017r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi r.

IV. Zwycięzcy wszystkich konkursów wezmą udział w konferencji „Promowanie wartości rodziny we współczesnym świecie” organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełżycach i otrzymają nagrody.