Biblioteka Szkolna zorganizowała uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum udział w konkursie plastycznym  i literackim, w ramach  XIII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Matka Ziemia” w Pysznicy. Uczestnikami byli uczniowie z 44 szkół z różnych województw: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Ogólnie na konkurs wpłynęło 345 prac plastycznych i 75 utworów poetyckich. Kompozycje plastyczne ocenił artysta plastyk Pan mgr Józef Sroka, natomiast utwory literackie poeta ks. dr Marian Balicki.

Nasi uczniowie z Zespołu Szkół nr1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odnieśli sukcesy i otrzymali nagrody oraz wyróżnienia:

Plastyka:

Kategoria klas O: II nagroda ex aequo  Aleksandra Zając kl. O a

Kategoria klas I­ – III: wyróżnienie Julia Jóźwik kl. III a

Poezja:

Kategoria klas IV – VI: I nagroda ex aequo Tomasz Kotłowski kl. VI c

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów do dalszej współpracy.

Opracowanie: Alina Nizioł