alt alt

(foto © Małgorzata Genca)

To nie była znacząca bitwa podczas II wojny światowej, ale bardzo ważna dla mieszkańców Lublina. 16 września minęła 75 rocznica bohaterskiej obrony Lublina. We wrześniu 1939 roku, mimo miażdżącej przewagi wojsk niemieckich, obrońcy Lublina zdołali o dwa dni opóźnić hitlerowski marsz na wschód, a tym samym dali naszej armii czas na przegrupowanie.

Na obchodach rocznicowych, w reprezentacji Hufca Lublin byli dwaj nasi druhowie – Bartosz i Dawid.

W czasie tej uroczystości pani minister Bożena Żelazowska, zastępca Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, odznaczyła szczególnie zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej – wśród nich znalazł się dyrektor naszej szkoły pan Zbigniew Dyguś. Gratulujemy!

Zdjęcia możecie zobaczyć w lokalnej prasie kurier lubelski