Z wizytą w Piekarni

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AJFCJaWAbZXuiCs_USJ_edu8hrayde9ubwfyt1jzM7RbsTpj7g2Jsacwup9bzmWyEgniy_li-DPtnUa3LIE4btkBUYlQyTrHlE9lcnwb7zirfYUqarLSj6pLdwLd0tDDtz4L9VEC9bD-hilYuR0Wa4kLme__=w800-h600-s-no?authuser=326 kwietnia uczniowie klasy I „d” udali się na wycieczkę do „Piekarni T. Zubrzycki” w Kraczewicach. Dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku.

Poznały też urządzenia pomagające piekarzowi w pracy.

Największą przyjemnością było samodzielne przygotowanie bułeczek, rogalików, czy też innych wytworów dziecięcej wyobraźni. Wszystkie wypieki wyglądały wspaniale, a każdy „mały piekarz” został odznaczony „Medalem Honorowym” wykonanym z ciasta o smaku piernika.

Serdecznie dziękujemy Państwu Marioli i Tadeuszowi Zubrzyckim oraz pracownikom piekarni za gościnne przyjęcie i bardzo miłą atmosferę.

Katarzyna Zygo
Dorota Nowak