# OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA „CZYTAMY Z SERCEM”

Uczniowie z klasy III „b” aktywnie włączyli się do udziału w dużym projekcie edukacyjnym  „Czytamy z Sercem”. W trakcie zajęć zostali zapoznani z fragmentem książek pt.: „Historie spod podłogi – Serce” autorstwa Justyny Bednarek oraz „Wanda szuka Miłości” – Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak, na podstawie których uczniowie poszerzyli wiedzę na temat serca. Ponadto wykonali tematyczną gazetkę oraz wysłuchali piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt.: „Kolor serca”. Korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości dowiedzieli się w od Pana Andrzeja – informatyka, jak można wykreować serce w drukarce 3D. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie jesiennej pracy plastycznej na świeżym powietrzu z serduszkami w roli głównej oraz sprawdzenie kondycji fizycznej podczas „Biegów Serc”.

W trakcie spotkania wykorzystywano literaturę zakupioną w ramach Projektu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Realizowane działania dotyczyły także Ogólnopolskiego Projektu „Klasa w terenie” i Szkolnego Projektu Czytelniczego klas trzecich „Czytamy pięknie”.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Elżbieta Gontarczyk