Świąteczna atmosfera

Świetliczaki z klasy II „b” już od początku grudnia miały okazję odczuć zbliżającą się atmosferę świąt. W pierwszym tygodniu adwentu przypomnieliśmy sobie, co to takiego jest „ADWENT”, dlaczego palimy świeczki na wieńcu adwentowym i ile ich jest. Dzieci kolorowały symboliczne wianki. Potem wykonywały prace plastyczne – wizerunki Mikołaja, były to malowanki, wycinanki i wyklejanki. Następnie uczniowie przygotowali niespodziankę dla swoich rodziców – świąteczne zakładki do książek. W tygodniu poprzedzającym święta, świetliczaki podczas warsztatów, wykonywały świąteczne stroiki z żywych lub sztucznych gałązek oraz papierowe ozdoby. Wszystkim zajęciom towarzyszył dźwięk kolęd, co jeszcze bardziej wprawiało nas w świąteczną atmosferę.

Urszula Widelska