Harcerska Akcja Letnia Stręgielek 2017 jest już tylko wspomnieniem – ale za to jakim! Niezapomnianym!

Prawie trzy tygodnie spędziliśmy pod namiotami nad brzegiem jeziora Stręgiel na Mazurach.  Nawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie…. Byli tacy, którym nawet udało się zaprzyjaźnić  z niewielkimi mieszkańcami lasu ( z wyjątkiem komarów!) no może niektórzy mogą mówić raczej o tolerancji niż o przyjaźni … ale skoro nasze druhny przetrwały 24 godziny w lesie robiąc sprawność Robinsona to już chyba żadne żyjątka im niestraszne!

Pracy też się nie boimy – za wzorową służbę dostaliśmy nawet pochwałę od Komendanta – a obrać ziemniaki dla 250 osób to nie byle co!

Odpoczynek i zabawę połączoną z poznawaniem okolicy też miło wspominamy – zwłaszcza  zwiedzanie Wilczego Szańca i zabawę w Mazurolandii…