Kontynuujemy sztafetę Betlejemskiego Światła - we wtorek roznosiliśmy Światło do zaprzyjaźnionych urzędów i instyutucji natomiast w środę o świcie przekazaliśmy je mieszkańcom Bełżyc wraz z przesłaniem:

"Przynieśliśmy Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pojednania, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Każdy harcerz może stać się człowiekiem niosącym światło czyli niosącym Jezusa który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób z naszego otoczenia jest z różnych przyczyn pogrążona w ciemności braku nadziei, zwątpienia, rozpaczy. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju przypomina nam jednak o tym, że w każdym z nas, harcerzy – niezależnie od historii naszego życia – obecne jest światło. Nawet, jeśli jest to niewielki promyk, warto się nim podzielić z tymi, którzy mają wrażenie, że otacza ich jedynie mrok. Nigdy nie wiemy, czy nie będzie to moment, w którym ktoś zobaczy światło po raz pierwszy w życiu.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”.

Zabierając Światło wchodzimy w przestrzeń Boga, ale jednocześnie otrzymujemy zadanie do wypełnienia, którego celem nie jest stanie w miejscu, a wyruszenie w rzeczywistość, która nas otacza, która domaga się świadectwa spotkania z Jezusem i dzielenia się z innymi tym niezwykłym darem jakim jest Światło ze światłości – Nowonarodzony Jezus. Może dzięki temu zapalimy na nowo w sercach światło wiary, które zgasło podmuchem zagubienia, niezrozumienia Dobrej Nowiny czy przykrych doświadczeń. Zabierzmy BŚP niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło – światło, które zaraża

W TOBIE JEST ŚWIATŁO.