Jak co roku spotkaliśmy się ze swoimi przyjaciółmi ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej aby świętować Dzień Myśli Braterskiej. Odwiedzili nas 37 DH Ogniki i 5 GZ Leśne Chochliki z Krzczonowa , 38 DH z Poniatowej , 429 DH Sadyba oraz 14 GZ Smerfy z Jakubowic, 452 DH z Nasutowa oraz 12 ŚGZ Rozbrykane Tygryski. Poza tym gościliśmy komendę Hufca Lublin, kilku absolwentów z Parasola, a nawet kosmitów!!!

Było wesoło! Na początku pełna powagi chwila kiedy to grupa Biszkoptów po złożeniu przyrzeczenia otrzymała swoje wyczekiwane od dawna krzyże harcerskie. Wokół cała harcerska brać śpiewała „… a gdy spyta cię ktoś skąd ten krzyż na twej piersi, z dumą odpowiesz mu, taki mają najdzielniejsi…” Potem zasiedliśmy w kręgu, aby pośpiewać przy świeczowisku , wtedy rozległ się jakoś huk ….i pojawili się dwaj kosmici Bi i Pi ! Twierdzili, że ich wezwaliśmy bo wspominaliśmy coś o Bi Pi, chociaż my tylko słuchaliśmy gawędy o generale Bi-Pi czyli Robercie Baden Powellu – założycielu skautingu. Kosmici szczególnie przypadli do gustu naszym zuchom więc pozwoliliśmy im się do nas przyłączyć i obiecaliśmy pomóc w powrocie do domu, gdyż okazało się , że rozbili swój statek kosmiczny. Tym zajęliśmy się następnego dnia. Podczas I bloku programowego pokazywaliśmy kosmitom swoje umiejętności, a w zamian za to harcerze dostawali wiadomości na temat kosmosu, którymi później musieli się wykazać w trakcie gry „Droga Mleczna”. Zuchy natomiast za dobrze wykonane zadania dostawały puzzle z kosmiczną kolorowanką. Każdy otrzymany fragment pozwalał na wybór jednej rzeczy potrzebnej do budowy statku kosmicznego. Powstały piękne i pomysłowe pojazdy – kosmici wybrali sobie rakietę zrobioną przez grupę niebieskich czułków – i tak oni odlecieli w przestrzeń kosmiczną a zuchy z nagrodami do domów!