Pewien rycerz przemierzał europejskie krainy w poszukiwaniu osób, którym mógłby pomóc. Pewnego dnia przybył do miasta Silene w dzisiejszej Libii. Miasto to było nękane przez smoka, który zrobił sobie gniazdo przy ujęciu wody. Każdego dnia, by wywabić smoka z kryjówki i zaczerpnąć wodę, rzucano potworowi owcę na pożarcie. Jeśli brakowało owiec, ofiarą była młoda kobieta wybrana w losowaniu. Tego dnia los padł na córkę władcy miasta. Nie pomógł lament królowej i próba króla przekupstwa złotem. Życia nie da się kupić. Kiedy dziewczyna schodziła w pobliże jamy smoka, zjawił się nasz bohater. Stanął między nią i potworem, obronił się nie tarczą, lecz znakiem krzyża i zabił smoka. Wdzięczni mieszkańcy przyjęli chrzest. Jak się nazywał rycerz? Jerzy - święty Jerzy - patron harcerzy!

Na ostatnich zbiórkach zapoznaliśmy się z jego postacią i jako że skauci to współcześni rycerze postanowiliśmy tak jak nasz patron stanąć w szranki ze smokiem - czyli naszymi słabościami.Na początek spróbowaliśmy te słabości zestrzelić strzelając z łuku a potem przywdzialiśmy zbroje :-) i stanęliśmy do walki na kopie. Walczyliśmy do pierwszej.... jajecznicy! Zabawa była przednia!