Czuwaj!

Pierwsza część kursu zastępowych "Scintilla" za nami! Kursanci podzieleni na zastępy zastanawiali się nad autorytetami, cechami dobrego zastępowego, poznali prawa i obowiązki zastępowego. Sprawdzili swoją wiedzę harcerską i zapoznali się ze strukturą ZHP, przekonali się że munduru nie można rzucić byle jak i byle gdzie i nauczyli się go składąć... Piekąc babeczki doszli do wniosku że system małych grup ma swoje dobre strony. Nauczyli się jak pisać konspekt zajęć i jak poprowadzić zbiórkę w oparciu o zasady dobrej zbiórki. Wzięli udział w zbiórce pokazowej i dowiedzieli  się jak pisać plany pracy w oparciu o analizę SWOT. Były też konsultacje i zajęcia z pląsów gier i zabaw. Dowiedzieli się skąd czerpać pomysły i jak to jest z karaniem i nagradzaniem...DUUUUŻO wiadomości, jeszcze więcej pracy ale ile satysfakcji!  A przed nimi zadania praktyczne - trzymamy kciuki!!!

Na medal spisali się nasi oboźni - Szyszunie - dziękujemy!