„Walka o wolność, gdy się raz zaczyna. Z ojca krwią spada dziedzictwem na syna. Sto razy wrogów zachwiana potęgą, Skończy zwycięstwem…”

W kwietniu bieżącego roku przypada kolejna  rocznica mordu katyńskiego. Z tej okazji młodzież naszej szkoły przygotowała montaż słowno – muzyczny, w którym wspominaliśmy  tragiczne losy polskich jeńców, zbrodnię ukrywaną przed światem, dramat polskich rodzin, krew która spłynęła na karty naszej historii.

Harcerze z 43 Drużyny Harcerskiej Parasol  pamiętając o wybitnych polskich przedstawicielach czynów niepodległościowych stanęli do apelu poległych.