Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 - regulamin kokursów, kl. 0-III

Zbliża się 17. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, który w tym roku będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
17. edycja DBI zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dzięki DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach do udziału w następujących konkursach PLASTYCZNO-LITERACKICH:

• Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  • Konkurs na opowiadanie lub utwór wierszowany zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Praca wykonana samodzielnie w oparciu o m.in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
  • Format projektu graficznego (plakatu) A1 lub A3 wykonany dowolną techniką z hasłem 17. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
  • Praca może być wykonana odręcznie lub komputerowo, może również zawierać ilustracje.
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 17. edycji DBI oraz tegoroczne hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych tj. projekt graficzny (plakat), opowiadanie lub utwór wierszowany oraz oceniane w kategoriach wiekowych: kl. 0 – I oraz II – III.
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora/autorów tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy lub w prezentacji).
  • Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania, wybrane techniki plastyczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej.
    Najlepsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na wystawie w holu głównym szkoły.
  • Prace konkursowe tj. opowiadanie lub utwór wierszowany można wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., natomiast projekt graficzny (plakat) należy złożyć u wychowawców klas.
  • Termin składania prac: do 5 lutego 2021 r. (piątek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
  • Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
  • Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w dniu 11 lutego 2021 r. (czwartek).

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

ORGANIZATORZY:

Anna Dyguś – pedagog szkolny