Świetlicowe zawody wielobojowe 2021

Świetlicowe zawody wielobojowe 2021W zawodach wielobojowych, które w lutym i w marcu zostały zorganizowane wśród wychowanków świetlicy szkolnej, wzięło udział 27 uczniów z klas II i III. Celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Uczniowie mogli wykazać się w 10 konkurencjach: sprincie, trójskoku, rzucie piłką lekarską, kozłowaniu, klaskaniu pod kolanami, rzucie piłką do kosza, biegu z przeszkodami, drążku oraz w pływaniu. Każdemu z uczestników przydzielano określoną ilość punktów i z każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców. Na zakończenie, jako 10 konkurencję, przeprowadzono test wytrzymałości: „Beeptest”.

Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitym zacięciem w rywalizacji oraz ogromnym zaangażowaniem. Konkurencje wymagały od dzieci dużych umiejętności oraz odporności na stres i zmęczenie.

Zwycięzcą, a przez to najbardziej wszechstronnym sportowcem, została uczennica klasy IIIB Weronika Olszak. Na drugim miejscu uplasował się Filip Zaborski z klasy II C, a trzecie miejsce zajęła Natalia Bartoszcze z klasy III C.

Młodzi sportowcy na zakończenie zawodów otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.