Biblioteczno – świetlicowe spotkanie z dzielnicowym

Dnia 15.09.2021r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z policjantami: asp. P.Wojciechem Sito oraz  mł. asp. P. Cezarym Jurakiem. Wzięły w nim udział dzieci ze świetlicy szkolnej z klas 0 – 4. Honorowymi gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: vicedyrektor szkoły – P. Beata Szymczyk oraz vicedyrektor – P.Katarzyna Wrońska. Podczas prelekcji świetliczaki dowiedziały się, jakie elementy wyposażenia charakterystyczne są dla zawodu policjanta: ubranie, odznaki, wyposażenie (pistolet oraz kajdanki). Ponadto, zgłębiły wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym (w odniesieniu do pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego). Dodatkowo podjęto temat sygnalizacji świetlnej, zasad bezpiecznego podróżowania samochodem osobowym, odpowiedniego zachowania się nad wodą. Następnie, Pan policjant przeczytał dzieciom książeczkę pt.: „Poznajemy pojazdy – Radiowóz”, czego punktem kulminacyjnym było przypomnienie  numeru telefonu na Policję. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie  filmu pt.: „Bezpieczne zachowania” z sierżantem Poli. Nasze świetliczaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz czynnym uczestnictwem w zajęciach.

Składamy serdeczne podziękowania naszemu dzielnicowemu – asp. Panu Wojciechowi Sito oraz mł. asp. Panu Cezaremu Jurakowi za przeprowadzenie pouczającej pogadanki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat

Anna Mazurek, Andrzej Mazurek